Herontwikkeling de Lange Stallen

Advies installaties

De herontwikkeling van de Lange Stallen in Breda is een meerdere opzichten een bijzonder project. Het is een karakteristiek, monumentaal gebouw met een rijke historie.
Breda

De militaire paardenstallen zijn gebouwd in 1765. Halverwege de 19e eeuw is er een etage toegevoegd en is het in gebruik genomen als kazerne. Sinds 1980 wordt erin gewoond en gewerkt en nu was het toe aan vernieuwing en grootschalig onderhoud. Met een lengte van maar liefst 180 meter doet het zijn naam in ieder geval zeker eer aan. Nu staat er een duurzaam en toekomstbestendig pand met 84 woningen.

Er is een volledig geïsoleerd gebouw gerealiseerd met energielabel A en de woningen zijn gasloos met een aansluiting op het warmtenet. Samen met alle betrokken partijen zijn we erin geslaagd om het karakteristieke karakter van het pand te behouden én een fijne woonomgeving te creëren.

Een greep uit onze werkzaamheden:

Ontwerp en advies installaties.
Aanvraag omgevingsvergunning.
Begeleiding uitvoeringsvoorbereiding, uitvoering en oplevering.
BIM-model
InitiatiefnemerWonen Breburg
OpdrachtgeverRienks Architects
BouwmanagementBTB Rotterdam
Omvang7.000 m²

Nog meer mooie projecten

Bekijk alle projecten
Domein aan de Dommel

In Sint-Michielsgestel zijn plannen gemaakt voor een bijzonder project: Domein aan de Dommel. Een gebiedsontwikkeling waar plek is voor wonen, leren en zorgen.

Lees meer
Renovatie Olympia College Rotterdam

Het Olympia College, een openbare school voor praktijkonderwijs, vmbo-lwoo, entreeopleidingen en ISK, is gevestigd in een gemeentelijk monument met een unieke gevel- en bouwstructuur afkomstig uit de scheepvaart. Het gebouw is getransformeerd tot een eigentijdse en inspirerende leeromgeving, waarin zowel binnen- als buitenruimtes het motto "Leren is doen!" ondersteunen.

Lees meer
Nieuwbouw Levendig Landgoed Huize Padua (Fase 1) - Boekel

In fase 1 "Buitenplaatswonen" worden voor GGZ Oost Brabant 64 duurzame studio’s voor groepswonen gerealiseerd. Naar verwachting wordt deze fase eind 2025 opgeleverd.

Lees meer
Nieuwbouw de Leyhoeve

Op het voormalige Kentalis-terrein in Vught ontstaat De Leyhoeve, een uniek woonlandschap voor 55-plussers. De ca. 290 huurappartementen zullen van alle gemakken worden voorzien. Met zorg binnen handbereik.

Lees meer
EnergieKring Roosendaal

Bij Klictet werken we graag aan innovatieve en duurzame oplossingen die impact maken. De renovatie van Theater De Kring in Roosendaal is daar een perfect voorbeeld van. Uit de eerste vraag om het theater te verduurzamen, is een nieuw project ontstaan: EnergieKring. Dit is een lokaal warmtenet en een uniek initiatief voor een energiecollectief. Een doorbraak voor de energietransitie.

Lees meer
Nieuwbouw IKC Anspach in Dongen

De nieuwbouw van IKC J.J. Anpach is ontstaan uit de wens om de J.J. Anpachschool en Petito’s kinderopvang samen te brengen in één integraal kindcentrum. Dit nieuwe gebouw past bij de moderne manier van lesgeven en heeft een open leer- en werkstructuur.

Lees meer